O nás

V roku 2008 sme začali so záchrannými aktivitami pre psíky v núdzi. Poskytujeme im starostlivosť a útočisko na resocializáciu, kým im nájdeme milujúcich adoptívnych ľudských rodičov. Skoro sme však pochopili, že to nestačí. Jedným z najdôležitejších opatrení v našom útulku je kastrácia psov. Kastrácia je najúčinnejším spôsobom boja proti množeniu psov bez preukazu pôvodu. Na vine vysokého počtu nechcených, týraných a vyhodených psov je predovšetkým zlyhanie ľudského faktora. Nevedomosť, ľahostajnosť, predsudky a neochota prijať zodpovednosť za svoje konanie či za konanie ľudí vo svojom okolí. Druhá časť psíkov v núdzi má svoj pôvod v množiarenských “továrňach na šteniatka”. 


Aby aj štát bol k psom fér

Od roku 2011 sa na Slovensku angažujeme aj v oblasti legislatívy súvisiacej s ochranou zvierat. Boli sme súčasťou pracovnej skupiny ku komplexnej novele zákona na ochranu zvierat a zastavili sme nezmyselnú novelu zákona o držbe takzvaných “nebezpečných” plemien psov. Dodnes podporujeme prácu Zvieracieho ombudsmana.

Pre malé deti aj pre dospelých

Nemôžeme zabudnúť na prevenciu a osvetu. Dlhodobo kampaňujeme proti množiteľom psov, cez sociálne siete a informačné kanály poukazujeme na “psiu problematiku” na Slovensku a najnovšie búrame mýty a stereotypy o psoch aj prostredníctvom virálnych videí. Deťom prednášame na školách aj v škôlkach. Všetka naša práca vedie k jedinému cieľu - prajeme si, aby sme raz zavreli brány nášho útulku, pretože nijaký pes už na Slovensku nebude potrebovať našu pomoc.


Tím Psa v núdzi

Je nás desať. Sme ženy. Vravia, že na prijatie do tímu robíme kastingy krásy. Omyl. Krásnymi nás robí naša láska k štvornohým priateľom človeka.

Domi

Domi je mozgom operácie Pes v núdzi priamo v teréne. Stará sa o to, aby sa každý jeden pes mal u nás ako v bavlnke. Za existenciu nášho OZ-tka si vybudovala vlastné know-how ako vyjednávať o psoch aj v rómskych osadách, kde občas dostane i ponuku na sobáš.


Romi

Romi je útla, ale neprehliadnete ju. Má prenikavý hlas a vzbudzuje rešpekt. Za to, že Pes v núdzi existuje už roky, vďačíme jej manažérskej hlavičke, marketingovému umu a oku zameranému na každý detail. Vymyslela našu Benefičnú burzu a má na starosti vizuálnu a komunikačnú stránku útulku.Fotogaléria

Partneri

Ďakujeme všetkým fyzickým, právnickým osobám a súkromným darcom za podporu. Bez Vašej finančnej, materiálnej a kreatívnej pomoci by sme to takto ďaleko nedotiahli.V médiách

Prečitať si o nás a našej práci môžete v týchto mediálnych výstupoch:

Buďte s nami psíkom v núdzi naporúdzi

Pomôcť nám počas celého roka môžete takto:

Benefičná burza 2% z dane

ZVOLEN A OKOLIE

0948 213 214

0948 891 391