Psíky na adopciu (naše)

Dinka

Dinka je fenka stredného vzrastu, ktorá k nám prišla z cigánskej osady, kde žila priviazaná o motúz, ktorý sa jej už začínal zarezávať do kože na krku. Je to dospelá, tešivá fenka, ktorá má veľmi rada ľudskú spoločnosť, tú psiu si vyberá...

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Boba

Boba je asi 1- 1,5 ročná sučka zavalitej postavy, je to veľký maznák, rada sa hladká, z človeka sa veľmi teší. Už vie pekne chodiť aj na vodítku, rada sa hrá, má hygienické návyky. Boba je znášanlivá a hravá aj s inými psami, ale závisi od povahy toho druhého psíka, lebo hoci sa nejavi dominantne, tiež si nenechá skákať po hlave. Boba je veľmi prítulná k ľuďom, je vhodná aj k deťom.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Bellinda

Bellinda je asi 7 ročná veľmi zlatá a pokojná sučka, mierumilovná, znášanlivá aj s inými psami, vhodná k deťom aj ku starším pre svoju kľudnú povahu. Bellinda sa našla túlať, ale nikomu nepatrila, zo začiatku bola veľmi plachá a dôveru voči ľuďom získala postupne. Bellinda je naozaj veľmi dobrá povaha, ideálny psík do domu, ale zvykla by si kľudne aj v byte, hlavne že by mohla byť pri človeku, ktorý ju bude mať rád.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 891 391, 0948 213 214 lokalita: Zvolen-Budča

Dorotka

Dorotka je malá sučka z osady, kde ju už nechcú, údajne majú alergiu - najčastejšia výhovorka po novom. V každom prípade si Dorotka zaslúži lepší život. K cudzím je zo začiatku trošku plachá, nakoľko si žije voľný sposob života. Má asi 2 roky. Naučená na deti, na psy a aj na mačičky. Je to kríženec menšieho vzrastu. Vhodná je do bytu aj do domu s prístupom dnu.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Goro

Goro sa našiel vyhodený ešte ako šteňa. Našla a ujala sa ho rodina, ktorá mu však v čase, keď sa mal učiť svoje hranice všetko dovolila a tak si časom začal dovoľovať Goro, ktorý pri cerení zubov vedel, že mu každý ustúpi. Po príchode k nám bol mrzutý, nezniesol spoločnosť iných psov a manipulácia s ním bola ťažká. Postupne, ako zisťoval, že autoritou nie je on, začala sa meniť i jeho povaha. Stále je ešte svojský, avšak narozdiel od minulosti nechá so sebou pomerne dobre manipulovať, úplne sa znáša so psami, stal sa z neho prítulný pes, ktorý by sa len hladkal, má 100% hygienické návyky, nič neničí a je veľmi múdry... Vzhľadom na svoju povahu potrebuje majiteľa, ktorý by mu aj naďalej určoval hranice, aby sa u neho opäť nerozvinulo jeho staré správanie. Nie je vhodný do rodiny s malými deťmi. Vie chodiť pekne na vodítku, poslúcha na sadni aj privolanie, je vášnivý aportér, milovník hračiek, ktoré si poctivo nazvláča do peliešku, ale podeliť sa o ne nechce.  Je vhodný skôr do bytu, nakoľko je špekulant a z dvora občas ujde.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Dotty

Dotty je 2,5 mesačná sučka kríženca, ktorá nezačala svoj psí život najlepšie. Spolu so svojou sestričkou Jelly sa našla vyhodená pri ceste, jediné čo jej do nového života dali boli staré prázdne hrnce a rušná cesta plná áut. Naštastie je už spolu s Jelly v bezpečí a pripravená nájsť si ten najlepší domov. Ako každé šteniatko je zvedavá, hravá a človeka zbožňuje. V dospelosti bude väčšieho vzrastu.

očkovanie: ÁNO kastrácia: NIE kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Džany

Džany sa v jeden letný horúci deň túlal po nadjazde, kde ho skoro zrazilo auto. Vysilený prišiel až do areálu hotela, kde sa ho dehydrovaného podarilo chytiť. Pobyt v koterci znášal veľmi zle, Džany neustále hnačkoval, chudol, niekoľko krát musel brať ATB, jedol špeciálne granule a jeho stav sa dlho nezlepšoval. S ostatnými psami vychádza bez problémov, pretože ich úplne ignoruje a ich spoločnosť nevyhľadáva. Vyše roka bol Džany úplne nekontaktný, nechcel sa ani hladkať. Pobyt v koterci ho ničil.

Džanyho sa vám však podarilo presunúť do dočasnej opatery, kde úplne ožil a zmenil sa. Pribral (bez potreby špeciálneho krmiva), krásne sa mu zlepšila srsť, je šťastný a dokonca veľmi prítulný. Z človeka sa nesmierne teší a vyhľadáva jeho spoločnosť a kontakt. Džany potrebuje voľnosť, neznesie byť zavretý, preto pre neho hľadáme domov, kde by mohol šťastne žiť v rodinnom domčeku a robiť spoločnosť svojej novej rodine. Je vhodný aj k starším.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0905 269 952 lokalita: Banská Bystrica

Aliz

Aliz je cca 6 ročná fenka, ktorá sa v  horúčavách túlala po obci a hľadala niekoho, kto by ju prichýlil. Je to veľmi vďačná a milá fenka, ktorá neuveriteľne túži po ľudskej spoločnosti, neustále vyhľadáva človeka a chce byť v jeho blízkosti. Znáša sa aj so psíkmi a mačičkami, avšak ich spoločnosť nevyhľadáva tak, ako tú ľudskú. Aliz je naučená aj na život vo vnútri. Ak ostane sama je tichá, nič neničí a dodrží hygienu, preto by sme uprednostnili domov, kde bude mať možnosť žiť v byte, alebo v rodinnom dome s prístupom dnu.

 

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Pompy

Pompy sa našla vyhodená smerom na Šturec, mladá fenočka s pehatým nožtekom, nesmierne vďačná za všetko. Zobrali sme ju k nám a hravo sa začlenila do svorky, kamarátka s každým psom, vždy poslušná, vždy pripravená sa hladkať, ale aj robiť behavé kolečká okolo nás. Jedného dňa zrazu Pompy začala strašne plakať, mysleli sme si že dostala zachvát, ostala ležať naboku paralyzovaná ... Okamžite sme leteli na veterinu a po vyšetreniach sa zistilo, že Pompy zle skočila a seklo ju v krčnej chrbtici. Prestala chodiť, ostala v šoku, ale po pár hodinách sa jej stav znova zlepšil a postavila sa na nohy. Nastal však 3 týždňový kľudový režim, kedy strávila asi 90% času zavretá v klietke. Ako vždy aj vtedy vždy poslušne vošla do klietky, lebo vedela že musí, hoci sa tak veľmi chcela vonku hrať so psami. Udržať bez pohybu tak mladého a hravého psa bolo však nemožné, zabrániť tomu, aby pohla krkom bolo nemožné tiež... Toto seknutie sa s odstupom času opakovalo a Pompy sa už nepodarilo vrátiť úplne do normálu. Ostala jej porušená motorika a hoci sa na prvý pohľad zdá, že jej nič nie je, pri jej pozorovaní si uvedomíte, že jej pohyb je iný, menej koordinovaný, ako pohyb zdravých psíkov. Jej to však nevadí, je šťastná, behá, lieta, naháňa sa, necíti bolesť... Aj napriek tomu, že už má dlhú dobu pokoj a funguje bez problémov, môže sa stať, že raz ju sekne znova a možno ochrnie úplne. Síce jej prognóza je neistá, aj ona si želá domov, kde by ju prijali ako plnohodnotného štvornohého člena rodiny a dopriali jej pozornosť, ktorú si aj napriek svojmu hendikepu zaslúži. Pompy je aj napriek nepriazni osudu šťastná, tešivá a pripravená túto radosť a energiu šíriť i ďalej. Je vhodná do bytu aj do domu, má hygienické návyky, je poslušná, nič neničí, miluje všetky ostané psy, deti, mačky. Je kompletne očkovaná, čipovaná, kastrovaná, socializovaná.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Štefan

Štefan sa našiel vyhodený v les, kde sa nad ním zľutovala lesná robotníčka, ku ktorej sa pri práci pripojil. Po príchode k nám bol veľmi plachý a utiahnutý. Časom sa však osmelil a stal sa z neho priateľský pes, ktorý zbožňuje behanie a hry s inými psíkmi. Podobne si užíva aj prítomnosť človeka a najviac škrabkanie =) V živote však musel zažiť mnoho zlého, pri zvýšenom hlase alebo prudkom pohybe sa krčí, alebo sa pre istotu ujde skryť do búdky. Števko je jemný psík, bude potrebovať citlivého a trpezlivého pána, ktorý mu dokáže, že sa nemusí strachovať a postupne ho naučí veciam, z ktorých má ešte strach.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča
Strany: 1, 2