Psíky na adopciu (naše)

Dinka

Dinka je fenka stredného vzrastu, ktorá k nám prišla z cigánskej osady, kde žila priviazaná o motúz, ktorý sa jej už začínal zarezávať do kože na krku. Je to dospelá, tešivá fenka, ktorá má veľmi rada ľudskú spoločnosť, tú psiu si vyberá...

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Bellinda

Bellinda je asi 7 ročná veľmi zlatá a pokojná sučka, mierumilovná, znášanlivá aj s inými psami, vhodná k deťom aj ku starším pre svoju kľudnú povahu. Bellinda sa našla túlať, ale nikomu nepatrila, zo začiatku bola veľmi plachá a dôveru voči ľuďom získala postupne. Bellinda je naozaj veľmi dobrá povaha, ideálny psík do domu, ale zvykla by si kľudne aj v byte, hlavne že by mohla byť pri človeku, ktorý ju bude mať rád.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0905 269 952 lokalita: Banská Bystrica

Hector

Hector je pomaly 10 ročný psík čínskeho chochlatého psa (podľa bývalej majiteľky), alebo jeho kríženca =) Hector je naučený od mlada na život v byte, pri pravidelnom venčení má 100% hygienické návyky a nič neničí. Je znášanlivý aj s inými psíkmi, avšak vyžaduje si už svoj kľud. Aj napriek tomu, že má takmer 10 rokov, teši sa zo života, prechádzok a ľudskej spoločnosti a my veríme, že bude ešte niekoľko rkov robiť niekomu radosť a verného spoločníka.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Banská Bystrica

Marvel

Marvel je asi 2 ročný vlčiak aktívnej povahy. Je veľmi šikovný a rýchlo sa naviaže na človeka. Keď tošku priberie bude z neho krásny statný vlčiak. So psami sa znáša individuálne.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Čoko - REZERVOVANÝ

Čoko  je mladý psík, ktorému sa pôvodní majitelia vôbec nevenovali, držali ho na reťazi a keď sa z nej jedného dňa dostal a prehnal ich ovečku, chceli ho dať bez váhania utratiť.... Pritom Čoko potreboval len slobodu, možnosť pohybu a pozornosť človeka.

Po príchode k nám sa z neho vykľul milý a priateľský pes, ktorý sa neuveriteľne teší z ľudskej spoločnosti. Znáša sa aj s inými psíkmi, i keď spočiatku je opatrný a bráni sa pred takými, ktorí na neho idú zhurta.  Po zoznámení sa však teší aj so spoločnosti iného psíka a zapojí sa aj do spoločnej hry. Čokovi sa predtým majitelia vôbec nevenovali, jeho prešľapy riešili podľa jeho reakcií len zastrašovaním a bitkou, preto sa má ešte čo učiť aby bol z neho poslušný a vychovaný psík. Je však veľmi učenlivý a preto mu už chýba len majiteľ, ktorý bude mať chuť sa mu venovať.

Čoko má hygienické návyky a počas pobytu dnu nič neničí.

 

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Goro

Goro sa našiel vyhodený ešte ako šteňa. Našla a ujala sa ho rodina, ktorá mu však v čase, keď sa mal učiť svoje hranice všetko dovolila a tak si časom začal dovoľovať Goro, ktorý pri cerení zubov vedel, že mu každý ustúpi. Po príchode k nám bol mrzutý, nezniesol spoločnosť iných psov a manipulácia s ním bola ťažká. Postupne, ako zisťoval, že autoritou nie je on, začala sa meniť i jeho povaha. Stále je ešte svojský, avšak narozdiel od minulosti nechá so sebou pomerne dobre manipulovať, úplne sa znáša so psami, stal sa z neho prítulný pes, ktorý by sa len hladkal, má 100% hygienické návyky, nič neničí a je veľmi múdry... Vzhľadom na svoju povahu potrebuje majiteľa, ktorý by mu aj naďalej určoval hranice, aby sa u neho opäť nerozvinulo jeho staré správanie. Nie je vhodný do rodiny s malými deťmi. Vie chodiť pekne na vodítku, poslúcha na sadni aj privolanie, je vášnivý aportér, milovník hračiek, ktoré si poctivo nazvláča do peliešku, ale podeliť sa o ne nechce.  Je vhodný skôr do bytu, nakoľko je špekulant a z dvora občas ujde.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Líza

Líza je mladá sučka veľkého vzrastu, ktorá sa našla v zanedbanom stave. Síce je vychudnutá, už teraz má úctyhodných 35kg. Keď priberie bude z nej krásna statná slečna. Líza je veľmi milá, priateľská, tešivá a hravá. Chce sa blázniť rovnako so psami, ako s človekom. Napriek tomu, dokáže byť i kľudná a vychutnávať si škrabkanie. Nemá tendenciu ničiť a má i hygienické návyky. Bude skvelou spoločníčkou do rodinného domu, pokojne i k ďalšiemu psíkovi.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Bobo

Bobo je mladý kríženček. Pochádza zo zlých podmienok. Prešiel si u nás dlhšou socializáciou avšak prekonal strach z človeka a naučil sa mu dôverovať a tešiť sa z neho. Teraz už len nájsť niekoho kto ho už nesklame. Bobo je veselý psík, znášanlivý i so psíkmi, po väčších psíkoch zvykne občas poštekať, ale nemyslí to zle. Hry s nimi nevyhľadáva ale bez väčších problémov sa znesie s každým, dokonca i s mačkami. Nič neničí, má i hygienické návyky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0905 269 952 lokalita: Banská Bystrica

Tinka

Tinka si žila svoj šťastný život po boku svojho pána, ktorý bol bača, chodila po lúkach v období pasenia a zvyšok času trávila v domčeku, dnu pri piecke, spokojná, naučená len na neho a Boba, druhého psíka. Tinka bola verný psík, čo by za svojho majiteľa aj umrela, žiaľ stal sa presný opak a Tinkin majiteľ nečakane zomrel. Zrazu ostala napospas osudu, nedôverčivá, ustráchaná, pripravená stále čakať, že sa jej pán vráti. Tinka aj Bobo boli presunutí k nám do útulku, pretože sme sa napriek ich zlomenej duši a strachu z cudzieho prostredia rozhodli dať im šancu. Niekoľko mesiacov žili vo výbehu a my sme ich takmer ani nevideli, pretože svoje útočište našli vo vykopanej jame pod veľkou drevenou búdou, odkiaľ vychádzali len keď nebol človek nablízku. Socializácia nebola možná, keďže ani Tinka ani Bobo sa nedali vôbec chytiť. S odstupom času, sme museli vykonať zmeny a proti ich vôli Tinku aj Boba presunúť do kotercov, bez možnosti úkrytu, ale tak sme mali šancu k nim stále chodiť, aby si začali zvykať na manipuláciu, na kontakt, na iného človeka ako bol ich pán. Bobo sa osmelil rýchlejšie, postupne sa začlenil do svorky. Tinka však dlho cvakala, panikárila pri každom pohybe, snažila sa ujsť, skryť, odmietala kontakt. Z tohto dôvodu celú túto dobu musela byť len v koterci, bez možnosti venčenia. Po vyše polroku sa nám však podarilo Tinku socializovať natoľko, že už sa dá pekne zobrať na ruky, nechá sa hladkať. Stále je však veľmi opatrná. Žiaľ, viac s ňou v útulku nevieme urobiť, pretože jediná šanca, kde by Tinka napredovala oveľa rýchlejšie by bolo, keby mala intenzívnejší kontakt s človekom, v domove, kde by s ňou mali trpezlivosť a dali jej šancu byť v živote znova šťastným psom. Nebude to s ňou jednoduché, Tinka nie je pes pre každého, ani hotový psík, ktorý bude šťastne od prvého dňa pobehovať okolo Vás. Jej adaptácia v novom domove bude vyžadovať čas. Veríme však, že existuje niekto, kto sa kvôli nej na túto cestu podujme a keď tomu dá šancu, tak získa toho najvernejšieho psa a Tinka opäť domov a lásku, o ktorú nečakane prišla. Tinka bola naučená žiť aj dnu. So psami je znášanlivá. Má asi 3 roky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Mášenka

Mášenka je mladá, cca ročná fenka z rómskej osady. Je priateľskej a milej povahy, zvyknutá na iné psíky i mačičky. Tak ako každý mladý psík, ktorému sa predtým nikto nevenoval, bude potrebovať niekoho, kto ju naučí základom poslušnosti a venuje svoj voľný čas spoločným aktivitám.

 

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0905 269 952 lokalita: Banská Bystrica
Strany: 1, 2