Príbehy

všetky príbehy

Láska až za hrob...

V jeden večer keď príroda oznamovala príchod zimy bola veľká fujavica, sneh padal, cesty boli zasypané a predsa aj v tomto nečase sa našiel bezcitný človek, ktorý dokázal vyhodiť bezbranné zviera na dialnici a dúfal, že ho prejde auto. Bola to krásne stavaná fenka nemeckého ovčiaka. Bezhlavo bežala popri diaľnici, ale auto svojho pána nedohonila, zmizlo v diaľke rýchlejšie ako ona vládala bežať. V nádeji, že ju odvezieme do jej predošlého domova nastúpila celá zasnežená a premoknutá do auta k nám. Dali sme ju do voliéry, zjedla plnú misku granúl, napila sa a akoby tu žila odjakživa vošla do búdy a išla spať. Neverili sme ako rýchlo sa adaptovala a aká skvelá fenka to je. Nazvali sme ju Brita a dali vysterilizovať, aby u svojho budúceho majiteľa si užila už len pokojnú starobu a lásku. Fenka bola u nás asi týždeň, nikdy neutekala, vždy sa rada poprechádzala po záhrade, zahrala a išla späť do búdy. Nekonfliktná, neštekavá, pokojná a veľmi múdra, taká bola naša milovaná Brita.


Jedno ráno keď som išla fenku chovať som zistila, že fenka nie je ani v búde ani v celej záhrade. Zúfalo som ju hľadala po celej dedine, všetkých sa pýtala, niekoľkokrát za deň prechádzala dedinou a dúfala, že ju nájdem, žiaľ neúspešne..


O 4 dni neskôr, keď som stále verila, že sa nájde, som ju našla ležať v jarku pri dialnici, presne na tom istom mieste kde sme ju vtedy našli, presne tam kde ju vyhodil ten ktorého tak milovala, ktorého tak zúfalo išla znovu hľadať a položila za neho aj život. Človeku tečú po líci slzy, keď vidí tu nesmiernu oddanosť, tú nekonečnú lásku psa voči niekomu kto si to ani nezaslúži. Tomu, kto fenku dohnal až za dúhový most prajem zo srdca len jedno, presne to, čo spôsobil on.
O 3 dni na to prišli záujemci o adopciu a psíkom, ktorého si chceli ihneď zobrať a dať mu lásku a domov, bola  Brita.... Už bolo však neskoro.

Ďaľšie príbehy